Sport

Jakie są korzyści z treningu z gumami oporowymi?

Jakie są korzyści z treningu z gumami oporowymi?

Trening z gumami oporowymi jest jednym z najbardziej kompletnych dostępnych treningów, ponieważ same gumy mogą zapewnić tak samo użyteczny i kompletny trening jak praca z wolnymi ciężarami. Wiele osób ma tendencję do myślenia o gumach jako o treningu nie przynoszącym rezultatów, ale jest to błędne przekonanie. W ostatnich latach gumy oporowe stały się podstawowym narzędziem treningowym w wielu klubach fitness, a przede wszystkim w treningu domowym.

Jakie są korzyści z treningu z gumami oporowymi?

Trening z gumami oporowymi oferuje zalety treningu z ciężarami, ale bez przeciwwskazań, które się z tym wiążą. Innymi słowy, trenując z elastycznymi taśmami możesz tonować i wzmacniać mięśnie bez ich przeciążania. Oto korzyści:

  • Będziesz ćwiczyć praktycznie każdy mięsień w swoim ciele. Z maszynami lub wolnymi ciężarami możesz wykonać tylko ograniczoną liczbę ruchów, podczas gdy z taśmami możesz wybrać opór dla praktycznie każdego ruchu.
  • Dzięki nim można trenować na wszystkich poziomach zaawansowania. Elastyczne taśmy można dostosować do wielu poziomów sprawności, dzięki czemu są idealne dla wszystkich typów ludzi.
  • Są one niezwykle przenośne. Dzięki temu, że są tak lekkie, doskonale nadają się do treningu w dowolnym miejscu, można je wygodnie przenosić i nie wymagają dużo miejsca do przechowywania.
  • Idealne do treningu siłowego. Gumy oporowe zapewniają siłę, przeciwko której mięsień musi pracować i oferują progresywny opór.
  • Progresywny opór oznacza, że ilość włókien mięśniowych wykorzystywanych w ćwiczonej masie mięśniowej zwiększa się w miarę przechodzenia przez zakres ruchu.
  • Poprawiają równowagę. Dzięki pracy z gumami oporowymi będziesz mógł ustabilizować ciało i łatwiej wykonać niektóre ćwiczenia.
  • Szeroka różnorodność ćwiczeń. Są one idealne do pracy nad wszystkimi rodzajami ćwiczeń, a tym samym do tworzenia zróżnicowanych i odmiennych rutyn treningowych.

Idealnie nadają się do procesów rehabilitacyjnych. Ćwiczenia z gumami oporowymi doskonale sprawdzają się w procesach rehabilitacyjnych wszelkiego rodzaju urazów, ponieważ różne poziomy oporu elastycznych taśm pozwalają na stopniowe zwiększanie obciążenia wysiłkiem, a także umożliwiają zastosowanie tego obciążenia w sposób bardzo ukierunkowany na obszar poddawany regeneracji. Są idealne w rutynowych ćwiczeniach korygujących postawę, do aktywacji stawów i mięśni. Kontynuuj czytanie i dowiedz się, jak ćwiczyć z gumami oporowymi: https://www.osobistytrener.pl/jak-cwiczyc-z-gumami-oporowymi