Sport

Jak zadbać o formę i nie przytyć podczas braku możliwości wykonywania treningów?

Jak zadbać o formę i nie przytyć podczas braku możliwości wykonywania treningów?

Jak zadbać o formę, kiedy zewsząd słyszymy, ze powinniśmy wychodzić z domu tylko w razie konieczności, a siłownie są zamknięte? Dla własnego komfortu i spokoju ducha, nie musimy nawet ruszać się z domu, żeby utrzymać ciało w formie. Oczywiście, siedzenie w domu w czasach pandemii, może skończyć się tym, że lodówka zacznie do nas przemawiać ludzkim głosem, a podjadanie dla zabicia nudy stanie się naszym nowym nawykiem. Optymiści sądzą jednak, że niebawem będzie już tylko wspomnieniem, a nie chcemy go wspominać, nie mieszcząc się we własne ubrania i dysząc ciężko po wejściu na pierwsze piętro.

Dieta to podstawa

Przede wszystkim dieta. Żadnych drakońskich głodówek czy rujnujących organizm i psychikę restrykcji. Jesteśmy ograniczeni ruchowo, mniej chodzimy, dlatego warto jeść teraz odrobinę lżej i w końcu znaleźć czas na prawidłowych pięć posiłków dziennie. Niech będą małe, ale częściej. Powinniśmy też jeść o około 200 kalorii mniej niż w czasach, kiedy byliśmy bardziej aktywni. O zapotrzebowaniu kalorycznym oraz dostosowaniu liczby kalorii do codziennego dnia oraz liczby treningów znajdziemy na www.Nadwrazliwosc.pl. Dzięki temu nie będziemy głodni, ale też nie zaczniemy tyć.

Woda i suplementy

Po drugie dużo wody i ziół, które usprawniają perystaltykę jelit. Może to być rumianek, mięta lub koper włoski. Nie tylko oczyszczają organizm, ale też go nawadniają i sprawiają, że treść naszych jelit sprawniej przez nie przechodzi.

Treningi domowe też są dobre

Jeśli ktoś twierdzi, że przez pandemię nie może ćwiczyć, tak naprawdę szuka wymówki, która usprawiedliwi latem wałeczki tłuszczu i boczki. Wystarczą dwie butelki po wodzie mineralnej, wypełnione mokrym piaskiem lub czymkolwiek, co waży więcej niż sama woda. Mamy już domowej roboty hantle, a więc wystarczy znaleźć program ćwiczeń i do dzieła. W internecie znajdziecie mnóstwo instruktorek, które fantastycznie prowadzą swoje zajęcia. Można również skomponować własny program na podstawie różnych ćwiczeń. Wróćmy do normalności w dobrej formie, żeby nadrobić wszelkie zaległości.