SportWyposażenie

Buty sportowe i długa spódnica? Pomysł na TAK

Buty sportowe i długa spódnica? Pomysł na TAK

Są takie zestawienia, które na pozór wydają się niewłaściwe. Kiedy jednak elementy pozornie niepasujące połączyć ze sobą, powstaje interesująca całość. Jest ciekawie właśnie dzięki ich odmienności. Długa spódnica uważana jest za coś spokojnego, kobiecego, ale sportowe obuwie do niej pasuje.

Wygodne trampki do długiej spódnicy

Kobieta, która stawia głównie na wygodę, ma sporo par sportowych butów. Czy nosząc długą spódnicę, trzeba z tej wygody rezygnować? Czy trzeba schować trampki, a wyciągnąć buty bardziej eleganckie? Nie, bo można połączyć kobiecy charakter tego ubioru ze sportowym charakterem innych elementów. Łączy się spódnice maxi i buty sportowe. Jest i kobieco, i wygodnie, i interesująco. Jest to także modne zestawienie w sportowym stylu.

Najzdrowszy sport na świecie

Czy buty na płaskiej podeszwie się sprawdzą?

Kontrowersyjne może być nie tylko to, czy takie ubranie i buty do siebie pasują. Jest też kwestia bardziej prozaiczna, jeśli chodzi o buty sportowe. Mają one płaską podeszwę. To wygodne, ale przy spódnicy maxi może wydawać się niepraktyczne. Płaskie trampki nie chronią jej przed zabrudzeniem. Gdy chodzi się na wysokich obcasach, to jej dolna krawędź znajduje się wyżej. Jest jednak rozwiązanie tego problemu. Mogą mieć spódnice maxi różną długość. Wystarczy wybierać te, które sięgają przed kostkę. Nie są tak blisko ziemi, jak dłuższe. Można też nosić buty sportowe na płaskiej platformie. Chodzi się w nich równie wygodnie, jak w płaskich trampkach, ale są wyższe.
Gdy łączy się dwa tak różne elementy, góra stroju powinna mieć luźny, sportowy charakter. Ładnie wyglądają spódnice maxi zestawione ze swetrem. Jest to modne zestawienie i pasuje do wygodnych butów. Jeśli trampki, spódnica długa, to na górę można też włożyć bluzkę i kurtkę jeansową. Pasuje też inna krótka kurtka w sportowym stylu.