Sport

Skuteczny sposób na piękne pośladki

Skuteczny sposób na piękne pośladki

Niezależnie od posiadanej budowy ciała, zadbana sylwetka to potężny atut pozwalający czuć się atrakcyjniej i pewniej w swojej skórze. Dzisiejszy styl życia często nie pozwala na wygospodarowanie sobie dodatkowych godzin na odwiedzanie siłowni.

Trening na krągłe pośladki

Jędrne i krągłe pośladki można na szczęście bez większego wysiłku i poświęcania wielu godzin tygodniowo wypracować w domu. Nie wymaga to zakupu jakiegokolwiek sprzętu do ćwiczeń- wszystkie rzeczy, jakie będą z czasem potrzebne znajdziemy we własnym mieszkaniu.

Pierwszą zasadą o jakiej należy pamiętać jest konsekwencja i wytrwałość. Opuszczenie jednego dnia ćwiczeń nie będzie miało katastrofalnych skutków, ważne jest, aby następnego dnia wykonać porcję ćwiczeń. Należy też pamiętać o tym, że nie warto katować się pierwszego dnia 60 minutową dawką powtórzeń, aby przez kolejne nie powrócić do ćwiczeń z powodu zakwasów. Mięśnie o wiele skuteczniej można wypracować zaczynając od małych dawek i stopniowo zwiększając intensywność. Ciało przyzwyczaja się do wysiłku jaki mu nadajemy i dopiero zwiększenie intensywności pozwala na dalszy progres, a nie jedynie utrzymanie już osiągniętych efektów.

Ćwiczenia na pośladki

Ćwiczenia, które każdemu zapewnią apetyczne krągłości to przysiady i wykroki. Przysiady należy wykonywać mając stopy rozstawione na szerokość bioder, ważne, aby podczas wykonywania przysiadów zgięte nogi tworzyły kąt prosty, kolana znajdowały się nad stopami, a plecy były wyprostowane. Aby zachować równowagę podczas wykonywania przysiadów warto pochylić się do przodu i wystawić ramiona. Ilość wykonywanych powtórzeń należy dostosować do siebie, warto zacząć od 10-20 powtórzeń wykonywanych do drugi dzień i w miarę upływu czasu zwiększać ilość w zależności od swoich możliwości o 10 w kolejnych tygodniach.

Więcej treningów, które pomogą dobrze wyglądać Twoim pośladkom

Kiedy wykonanie 70 prawidłowych przysiadów nie będzie sprawiało problemu należy wrócić do wykonywania 20 i nadal co tydzień zwiększać ilość, tym razem wykorzystując dodatkowe obciążenie. Początkowo mogą to być dwie litrowe butelki wody mineralnej, a następnie plecak obciążony dowolnymi przedmiotami znajdującymi się w domu. Wykroki należy wykonywać stawiając jedną stopę z przodu, jak przy robieniu dużego kroku, po czym pogłębiać zniżając się ku ziemi. Ważne jest, aby wykonywać taką samą ilość wykroków na jedną i drugą nogę, dzięki czemu sylwetka będzie równomiernie ukształtowana. Łączna ilość powtórzeń powinna być taka sama jak przysiadów.

Początkowo ćwiczenia zajmują 2-3 minuty. Z czasem dzięki zwiększaniu obciążeń i powracaniu do mniejszej ilości po każdym zwiększeniu trening nie powinien zajmować więcej niż 10 minut. Pierwsze można zauważyć już po miesiącu regularnych ćwiczeń. Za to wymarzone, jędrne i krągłe pośladki uzyskać można po 3-4 miesiącach ćwiczeń. Efekty są tego warte!

Więcej skutecznych treningów znajdziesz w serwisie https://www.wtoku.pl.