Piłka nożna

Stać się jak Leo Messi! – kilka ciekawych faktów o tym pilkarzu

Stać się jak Leo Messi! – kilka ciekawych faktów o tym pilkarzu

Co drugi chłopak w dzieciństwie na pewno marzył o byciu piłkarzem. Część chciała być jak Cristiano Ronaldo, a druga część natomiast jak Leo Messi. Chciałbym przedstawić wam kilka ciekawych faktów o Leo Messim.

Żona Argentyńczyka nazywa się Antonella Roccuzzo i co ciekawe wraz z Messim znają się od lat młodzieńczych.
W związku małżeńskim są ze sobą od 2017 roku. Leo Messi jest ojcem trójki dzieci, Thiago, Mateo oraz Ciro.
Wiele osób trzyma kciuki, żeby choć jeden z nich poszedł w ślady swojego ojca. Zarobki Messiego w 2020 roku sięgają 26 milionów GBP co w przeliczeniu na złotówki daje ~ 128 milionów. Jest to kwota oszałamiająca, o której większość z nas może jedynie pomarzyć. Messi w dzieciństwie miał problemy ze swoim wzrostem, był on bardzo niski jak na swój wiek, musiał zażywać więc hormony wzrostu, aby zostać profesjonalnym piłkarzem. Obecny klub Leo Messiego to FC Barcelona, natomiast zaczynał on w Club Atletico Newell’s z rodzimej Argentyny. Do Barcelony przeszedł on w 2002 roku.

Już w wieku zaledwie 16 lat zadebiutował w pierwszym składzie. Messi urodził się w Argentynie w Rosario 24 czerwca 1987 i ma on obecnie 33 lata.Ma on fanów na całym świecie, zna go naprawdę wiele osób, jego konto na instagramie w chwili obecnej obserwuje prawie 160 milionów osób, jedynie Cristiano Ronaldo może pochwalić się większa ilością obserwujących bo nagromadził ich aż bagatela 230 milionów! Naprawdę niewyobrażalny wynik.

Jeżeli chodzi o zarobki, tak samo jak wcześniej Messiego wyprzedza jedynie Cristiano Ronaldo. Jak widać potyczka tych dwóch znakomitych sportowców zauważalna jest naprawdę na każdej możliwej płaszczyźnie, jednakże osobiście Cristiano Ronaldo i Leo Messi nie pałają do siebie nienawiścią, a wręcz przeciwnie, na rozdaniu najważniejszej piłkarskiej nagrody roku, zawszę zamieniają ze sobą kilka słów, tak samo kiedy dochodziło do spotkania w lidze Hiszpańskiej, czy też lidze mistrzów lub pucharze Hiszpanii, zauważyć mogliśmy szacunek od tych dwóch piłkarzy.

W obecnym sezonie niestety rywalizację tych dwóch panów ujrzeć możemy jedynie podczas ligi mistrzów, ponieważ w 2018 roku Cristiano Ronaldo zmienił swoje barwy odchodząc z Realu Madryt na rzecz Juventusu. Wielu ludzi śledzi na bieżąco poczynania obydwóch piłkarzy, a gdy popiszą się oni czymś niebagatelnym, tylko zacierają ręce z radości. Sposób żeby być jak Messi? W mojej opinii potrzeba: szczęścia, talentu no i przede wszystkim ciężkiej pracy oraz zawziętości.

Więcej ciekawych artykułów o sportowcach znajdziesz w serwisie pilka-nozna.pl.