Sport

Dlaczego warto stosować odżywki białkowe?

Dlaczego warto stosować odżywki białkowe?

Białko jest niezbędnym składnikiem w procesie budowania masy mięśniowej. Jest również przydatne na redukcji. W tym wypadku wpływa na utrzymanie wcześniej wypracowanej masy mięśniowej, a także na regenerację. Dziennie powinniśmy spożywać około 1,8-2,5 g białka na każdy kilogram masy ciała. W przypadku kobiet górna granica to 2,2 g.

Dlaczego warto stosować odżywki białkowe?

Kiedy samodzielnie planujemy posiłki, możemy nie dostarczać odpowiedniej ilości białka. Ma to miejsce szczególnie na początku naszej przygody z dietą i treningiem. Dlatego też jako uzupełnienie diety warto sięgnąć po odżywkę białkową. Jest to dobry sposób na dostarczenie białka zarówno na masie, jak i na redukcji. W sklepach znajdziemy wiele rodzajów odżywek, które różnią się od siebie procentową zawartością i źródłem białka. Możemy również kupić odżywki wegańskie. Odżywka białkowa dobrze sprawdzi się na diecie odchudzającej, ze względu na niską kaloryczność. Z kolei w procesie budowania masy mięśniowej lepszym wyborem będzie gainer. Jest to odżywka węglowodanowo-białkowa. Zawiera ona więcej kalorii w porcji, co ułatwia osiągnięcie nadwyżki.

Jak stosować odżywkę białkową?

Odżywkę białkową stosujemy jako uzupełnienie zbilansowanej diety. Może być to np. zamiast jednego z posiłków. W dni treningowe odżywka dobrze sprawdzi się jako posiłek potreningowy. W ten sposób nasze mięśnie szybko będą odżywione, co poprawi proces regeneracji. Porcje odżywki mieszamy z wodą lub mlekiem bezpośrednio przed spożyciem. Jeśli udajemy się na trening, to najlepiej osobno zabrać płyn i osobno proszek. Do przyrządzenia koktajlu białkowego przyda się shaker.

Więcej wpisów dotyczących sportu, suplementów diety i zdrowego odżywiania znajdziesz w serwisie https://www.pilka-nozna.pl/.