Sport

Zimne prysznice jako część przygotowań do morsowania

Zimne prysznice jako część przygotowań do morsowania

Ludzki organizm jest naprawdę niesamowity. Potrafi dostosować się dosłownie do każdych, najtrudniejszych nawet warunków środowiskowych. Robi wszystko, by przetrwać. Jest w stanie tak kierować poszczególnymi swoimi narządami, by zapewnić im przeżycie nawet przy wyjątkowo kiepskich warunkach.

Chcesz morsować? Zacznij od zimnych prysznicy!

Dowodem tego jest chociażby morsowanie. Myśląc o nim, wydaje się to wręcz niemożliwe, by jakikolwiek człowiek na świecie mógł odczuwać przyjemność z moczenia się w lodowatej wodzie, a jednak tak właśnie się dzieje, o czym wszyscy powinni się przekonać na własnej skórze.

Zimne prysznice najlepiej pomogą Ci się przygotować do morsowania

Wiele poradników opisujących temat, jak morsować, podpowiada osobom początkującym, by przed pierwszym morsowaniem zaczęły one przyzwyczajać się do przebywania w niesprzyjających warunkach. Muszą nauczyć się przebywać w chłodzie, a wręcz polubić się z mrozem. W tym celu warto więc zastosować zimne prysznice. Są one świetnym wstępem do prawdziwego i klasycznego morsowania.

Trening morsowania można więc spokojnie rozpocząć we własnym domowym zaciszu, czyli w swojej łazience

Nic on nie kosztuje, a daje znakomite efekty. Pozwala ciału oswoić się z niższą temperaturą wody i na spokojnie przywyknąć do mrozu.

W razie gdyby coś było nie tak, temperaturę wody zawsze można zmienić, a to poczucie kontroli nad środowiskiem zapewnia człowiekowi spokój i sprawia, że z dużo większą swobodą może on sprostać wyzwaniu zimnych pryszniców. Przejdźmy sobie teraz do konkretów. Jak dokładnie powinien wyglądać taki zimny prysznic? Otóż nie musi być on wcale długi. Może trwać od jednej minuty do maksymalnie trzech minut. Temperatura wody, którą będzie się polewać ciało, powinna wynosić ok. 10 stopni C albo nieco mniej.

Więcej interesujących wpisów o zdrowym stylu życia, przeczytasz w serwisie aktualne.pl.

Podsumowanie wpisu o przygotowaniu się do morsowanie przez zimne prysznice

Z takich pryszniców najlepiej korzystać codziennie, a jeszcze lepiej robić to z samego rana, gdyż znakomicie pobudzają one organizm i przygotowują ciało do pracy. A potem, gdy już prysznice przestaną być dla danej osoby jakimkolwiek wyzwaniem, będzie ona mogła przestawić się na morsowanie.