Jaki sport wybrać?Sport

Jakie sporty ekstremalne można uprawiać w Polsce?

Jakie sporty ekstremalne można uprawiać w Polsce?

Polska słynie z zamiłowania do piłki nożnej, skoków narciarskich oraz lekkoatletyki. Nikt z automatu nie kojarzy naszego kraju ze sportami ekstremalnymi. Tymczasem jest wiele ich rodzajów i każdy, który w Polsce można uprawiać, daje maksymalną dawkę adrenaliny i przyjemności. Istotą tego typu sportów jest bowiem dawanie i czerpanie radości. A to w kraju nad Wisłą udaje się znakomicie. Oto lista sportów ekstremalnych, które można uprawiać w Polsce.

Sport – rozrywka i zabawa

Skoki na bungee

Na początek coś całkiem prostego i oczywistego. Skoki na bungee zyskują na popularności, gdyż pozwalają się ludziom zresetować i zapomnieć o codzienności. Na kilka chwil stajemy sam na sam z liną i wysokością; na kilka chwil łamiemy prawa fizyki i zaczynamy latać. A przynajmniej tak nam się wydaje. Skoki na bungee są dość popularne i można znaleźć wiele miejsc do ich uprawiania.

Wspinaczka

Sport ekstremalny, do którego uprawiania miejsc w Polsce jest bardzo wiele. Wspinaczka sportowa to zdobywanie szczytów na czas, bez specjalnej pomocy technologii. Spinać się można nie tylko w tatrach, a prawdziwe wspinanie nie musi odbywać się na wysokości ponad 8000 metrów. Wystarczy dość stroma ściana i można zacząć działać. W Polsce między innymi w Tatrach czy Karkonoszach.

Narciarstwo ekstremalne

Choć Polska nie słynie z najwyższych gór w Europie i z pewnością na całej jej długości można znaleźć lepsze miejsca, to zjazd na nartach z Rysów ni należy do lekkich. Dlatego Polska to wyjątkowe miejsce dla tych wszystkich, którzy szukają wyzwań i chcą rozpocząć swoją przygodę z nartami i nieco wyższymi górami, oczywiście bez utartych szlaków.

Spadochroniarstwo

Skoki ze spadochronów to wyjątkowa rozrywka, która dla wielu jest dostarczycielem adrenaliny i przyjemności zarazem. Dlatego w Polsce istnieje wiele klubów, które z chęcią uczą jak właściwie skakać i co dokładnie powinniśmy zrobić, by robić to lepiej. Małe lotniska, rozsiane po całej Polsce, pozwalają na w miarę swobodny dostęp do tej rozrywki. Choć ponoć jest to uzależniające.

Runmageddon

Nie jest to może sport ekstremalny z definicji, ale z pewnością morderczy wysiłek na niezwykłych trasach. Ostrzejsza wersja triathlonu to jeszcze więcej pływania, jeszcze więcej biegania i jeszcze więcej jazdy na rowerach. To trzy klasyczne konkurencje, które razem tworzą morderczą trasę, której samo pokonanie jest sukcesem. W całej Polsce coraz więcej miejsc i okazji, by przekonać się o tym osobiście.

Sporty motorowe

W naszym kraju crossowe tory pojawiają się coraz częściej i nic dziwnego, tak zabawa jest wyjątkowo popularna i zyskuje z dnia na dzień. Każdy może spróbować się przejechać i poczuć wiatr we włosach – poczuć tę prędkość, która sprawia, że raz próbując, wsiąkasz na dobre. I choć klasycznych, asfaltowych torów jest u nas niewiele, to zupełnie inaczej sprawa się ma z jazdą offroadową.

Skoki narciarskie

Co prawda jest to bardzo popularna u nas dyscyplina sportu, ale oferta uprawiania jej jest skierowana oczywiście do młodych osób. Dzięki temu będą one mogły przeżyć ciekawą przygodę i stać się następcą Orła z Wisły oraz Rakiety z Zębu. Skoki narciarskie można uprawiać już od najmłodszych lat, a przy tym rozwija cale ciało, dlatego warto poszukać najbliższej skoczni i wybrać się na nią, póki jeszcze czas.

Kajakarstwo górskie

Choć prawdziwego toru w Polsce na, to doskonale spełniają tę rolę liczne, wezbrane rzeki. Dlatego uprawianie kajakarstwa górskiego w naszym kraju nie jest rzeczą nietypową. Co ważne, liczne przejścia między akwenami tylko pomagają nabrać wprawy i zmagać się z rwącymi rzekami na całym świcie. Istotne jest także to jak wiele kajakarstwo górskie daje doznań w każdej chwili w wodzie.

Surfing

Na co dzień kojarzy się z Hawajami, jednak i u nas, a konkretnie w Zatoce Gdańskiej, istnieją doskonałe warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu. Wielki wysiłek łączy się tutaj z przyjemnością oraz wiatrem, który daje wolność. W rezultacie każdy może z łatwością skorzystać z oferty naszego kraju i spróbować posurfować.
Wiele ze sportów ekstremalnych daje nam dodatkowe emocje i dodatkowe bodźce, dzięki którym czujemy, że żyjemy i mamy szansę na dalsze zmaganie się z codziennością. Polska to doskonały kraj do uprawiania tego typu spotów, gdy jesteś na poziomie dość dobrym lub dobrym.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz